• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağır Tonaj Uyarısı ve Yaptırımları Hakkında!

Ağır Tonaj Uyarısı ve Yaptırımları Hakkında!

Konu   : Ağır tonaj uyarısı ve yaptırımları hakkında.  Sayın Yetkili; Yedpa S.S İstanbul Oto Yedek Parçaları Toplu İş yeri Yapı Kooperatifi katlı sistem mono blok bir yapıdır. Bina zemin ve tavan taşıyıcı sistemlerinde özellikle iş yerleri ve caddeler olmak üzere, tüm bina tavan ve taban döşemeleri hazır panelton sistem ile tamamlanmıştır. Yaklaşık 7,5 m. uzunluğunda […]

Konu   : Ağır tonaj uyarısı ve yaptırımları hakkında. 

Sayın Yetkili;

Yedpa S.S İstanbul Oto Yedek Parçaları Toplu İş yeri Yapı Kooperatifi katlı sistem mono blok bir yapıdır. Bina zemin ve tavan taşıyıcı sistemlerinde özellikle iş yerleri ve caddeler olmak üzere, tüm bina tavan ve taban döşemeleri hazır panelton sistem ile tamamlanmıştır. Yaklaşık 7,5 m. uzunluğunda Bulunan bu döşeme paneltonlarının belli bir taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Proje müellifinden aldığımız bilgi neticesinde; iş yerleri içerisinde m²’ye 500 kg. geçmeyecek şekilde malzeme istiflenmesi gerekmektedir.

Yaptığımız gözlemlerde; forklift ile nakliye yapan firma şoförlerinin yükü ile birlikte forkliftleriyle iş yerleri içine girerek malzeme istiflediği tespit edilmiştir. İş yerleri içerisinde taşıyıcı paneltonların kaldırma kapasitesini aşması nedeniyle bu durum büyük tehlike arz etmektedir.

Sonuç olarak; yukarda izah ettiğimiz sebeplerle bağımsız bölümleri kullanırken; yayılmış olarak 500 kg/m² üzerinde ağır tonajlı malzemeler yüklenmemesi, istiflenmemesi gerekmektedir. Bağımsız bölümlerin bakımına, mimari durumuna, sağlamlığına ilişkin yönetim planı ve yasayla belirlenen kurallara uygun davranmayan gerçek ve tüzel kişilerin ihmali nedeniyle oluşacak her türlü zarar ve ziyandan YEDPA Yönetim olarak sorumlu olmayacağımızı, olası bir zararın ilgilisine rücu edileceğini ihbar ve ikaz ederiz.

İş bu uyarımıza rağmen gerekli tedbirleri almayan, kanundan, ana sözleşmeden ve Genel Kurul kararlarından kaynaklanan kurallara uymayan kimseler hakkında her türlü yasal işlem başlatılacağını duyururuz.

YEDPA YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?